fbpx

HANGSÚLY AZ ÖKÖLÓGIAI LÁBNYOM CSÖKKENTÉSÉN

HANGSÚLY AZ ÖKÖLÓGIAI LÁBNYOM CSÖKKENTÉSÉN

A környezetvédelem számunkra kiemelkedően fontos, éppen ezért nagy hangsúlyt fektetünk a Lajos-Király Manufaktúra ökológiai lábnyomának csökkentésére. Az ökológiai gazdálkodás gyakran állít minket nagy kihívások elé, hiszen így jóval nehezebb megfelelő mennyiségű termést gazdaságosan betakarítani. Hitünk szerint mégis megéri, és csak ez éri meg, hiszen a hosszútávú, fenntartható gazdálkodás nem a körülöttünk lévő ökoszisztéma kizsákmányolását és tönkretételét jelenti, hanem a hasznos részét képező, vele való jótékony, kölcsönös eggyé válást.

Ezért, a lehető legszerteágazóbb módokon igyekszünk óvni a bennünket körülvevő természeti környezetet. Leírjuk hogyan, s adunk számotokra is néhány tippet, ha csatlakoznátok a környezetbarát borfogyasztók egyre népesebb táborához!

 

HOGYAN ÓVJA A LAJOS-KIRÁLY MANUFAKTÚRA A KÖRNYEZETET?

 

1.,  ÖKOLÓGIAI GAZDÁLKODÁS – Nagyszüleinktől és szüleinktől a természet szeretetét és tiszteletét kaptuk örökül. Ezért ribizli ültetvényeinket a leggondosabb odafigyeléssel és környezettudatossággal műveljük, ápoljuk. Több mint két éve, hogy a Lajos-Király Manufaktúra földjein megkezdődött az átállás a bio művelésre. Célunk, hogy olyan módszert alkalmazzunk, amivel gátoljuk a talajeróziót, nem sértjük fel a földet feleslegesen. A vegyszerek használatát az évek során folyamatosan csökkentettük, lehetőség szerint elkerüljük.
2., MEGÚJULÓ ENERGIA – Telephelyünk energiaigényét megújuló energiával biztosítjuk. A napelemes rendszer kiépítésével így energiaigényünk 90%-át vagyunk képesek fedezni.
3., VISSZAVÁLTHATÓ PALACKOK – Ez évre célul tűztük ki azt, hogy palackjaink visszaválthatóak legyenek.
4., KÖRNYEZETBARÁT CSOMAGOLÁS – Webshopos megrendeléseink kapcsán ügyelünk arra, hogy a csomagolásunk egyre nagyobb mértékben újrahasznosított és környezetbarát anyag legyen. Ragasztószalagjaink vízalapú, oldószermentes ragasztóból készülnek, dobozaink 100%-ig lebomló kartonok.
5., CSOMAGOLÁS MENTES BOLTOK – Felvettük a kapcsolatot több csomagolásmentes bolttal, akikkel együtt szeretnénk dolgozni és természetesen, minden ilyen jellegű megkeresésnek is örülünk. Első együttműködésünk, Sopron legelső csomagolásmentes boltjához, a Dekagrammhoz kötődik.
6., FESZTIVÁLOKON IS CSAK ÜVEGPOHÁRBÓL – Valamennyi fesztiválon és rendezvényen kizárólag üvegpohárban szolgáljuk fel a termékeinket, hogy az ilyenkor felhalmozódó műanyag hulladékrengeteghez legalább mi ne járuljunk hozzá.

 

 

5 TIPP HOGYAN VÁLJ KÖRNYEZETBARÁT BORFOGYASZTÓVÁ? 

 

1., IGYÁL HAZAI BORT! – Ahogy más termékek esetében, a bornál is javasolt hazánkban termeltet vásárolni. Ezzel a hosszú szállításból eredő környezeti terhelés csökkenthető.
2., NE ÖNTSD KI A BORT! KÉSZÍTS BELŐLE JÉGKOCKÁT! – Ha úgy alakul, hogy nem fogy el egy egész palack bor, de egyébként semmi baja a tartalmának, ne öntsd rögtön a lefolyóba. Ha jégkockatartóban lefagyasztod, később fröccsözés vagy akár főzés során felhasználhatod, ahogy zöld fűszerekkel is tesszük.
3., GYŰJTSD SZELEKTÍVEN A BOROSÜVEGET! – Öblítsd ki, és távolítsd el róla a zsugorkapszula maradványát, legyen az műanyag vagy ón. A csavarzárak alsó egységét is javasolt lepattintani.
4., GYŰJTSD SZELEKTÍVEN A PARAFA DUGÓT IS! – Ahelyett, hogy kidobnád, tárolhatod  egy külön dobozban. Az óvodák és az iskolák általában szívesen fogadják a parafa dugókat kézműves foglalkozásaikra. De az is lehet, hogy előbb-utóbb felbukkan olyan ismerős, aki szívesen készítene belőle dísz- vagy használati tárgyat.
5., ÉRDEKLŐDJ BORÁSZATOKNÁL ARRÓL, MŰKÖDÉSÜKKEL HOGYAN IGYEKEZNEK KÖRNYEZETTUDATOSABBÁ VÁLNI?! – A környezettudatos működéshez a borászatok több úton is eljuthatnak: egyrészt mert saját maguk tartják fontosnak ezt az utat, másrészt, mert a vásárlók részéről tapasztalt érdeklődés olyan piaci igényt jelez számukra, amely a zöldebb működés felé mozdítja őket.

A Föld az emberi tevékenység nyomán visszafordíthatatlanul megváltozott. Véges természeti erőforrásait rendkívüli módon terheli meg a növekvő népesség, a növekvő életszínvonal, az ebből eredő fokozódó használat és környezetszennyezés. Fontos, hogy odafigyeljünk ezekre a mindennapokban, és óvjuk természeti kincseinket.

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp
Share on twitter